Viazanie a vzorkovník obalov

Technológia viazania do tvrdej väzby - šitá práca

Práce viažeme klasickým a knihársky overeným spôsobom a to šitím. Táto osvedčená technika viazania dokumentov zaručuje súdržnosť vašej práce a práca sa v žiadnom prípade nerozpadne, ani z nej nevypadnú listy. Vytlačený dokument najskôr zlepíme, neskôr prešijeme originálnou knihárskou niťou a takto pripravený ucelený blok vlepíme pomocou čistého predsádkového listu do pripravených tvrdých dosiek, preto u nás nemusíte žiadať o biely list vpredu a vzadu, keďže ten je automaticky súčasťou výrobného procesu. Tvrdé dosky si vyrábame sami v našej kníhviazačskej dielni, preto Vašou zákazkou podporujete čisto slovenský proces výroby a zamestnanosti. Existujú aj nové spôsoby viazanie prác, kedy sa vytlačený blok Vašej práce spolu s tvrdými doskami vloží do kovovej lišty, následne sa táto lišta stlačí a zviazaný dokument je hotový. Túto techniku my nepoužívame, keďže hrozí riziko slabého stlačenia lišty a následne vypadávaním listov z Vašej zviazanej práce, ktorú vo svojom vnútri nič nedrží pokope - klasika je klasika.

Obaly tvrdej väzby

Tento rok sme pre Vás rozšírili popisovanie obalu okrem klasického razenia textu o druhú generáciu digitálnej technológie, ktorá podstatne kvalitnejšie potláča jednotlivé písmená, pričom zostávajú svetlostále a nevypadávajú.

Vyhradzujeme si však právo v tom najväčšom zhone na aktuálny stav farieb, zvyčajne si ale chýbajúce dosky stíhame priebežne dorábať. Na obal práce sa dá použiť aj iný druh materiálu ako je štandard a aj Vaša personalizovaná grafika, teda tvrdý obal bude potiahnutý Vašou grafikou, pri tejto možnosti však treba individuálnu konzultáciu. Takéto práce sú veľmi pekné a študenti ju využívajú skôr na kus práce, ktorý neodovzdávajú univerzite, ale im ostáva domov na pamiatku sebe alebo rodine či známym.

obaly pre Classic a Digi

 • 01_cierna01_cierna
 • 02_bledomodra02_bledomodra
 • 03_tmavomodra03_tmavomodra
 • 04_bledozelena04_bledozelena
 • 05_tmavozelena05_tmavozelena
 • 06_cervena06_cervena
 • 07_bordova07_bordova
 • 08_bledohneda08_bledohneda
 • 09_tmavohneda09_tmavohneda
 • 10_bezova10_bezova
 • 11_sivomodra11_sivomodra
 • 12_biela12_biela
 • 13_cierna_matna13_cierna_matna
 • 15_zelena_matna15_zelena_matna
 • 17_bezova_matna17_bezova_matna

 

Formáty diplomových prác

Formáty tvrdých obalov sú na zákazku, takže vieme vyhotoviť akýkoľvek rozmer, štandardne sa používa formát A4, máme k dispozícii aj formáty A4 na šírku, formát A3 na šírku, ale aj iné atypické rozmery ako sú štvorcové práce a iné. Samozrejmosťou sú obaly na CD v práci alebo iné záložky na mapy a prílohy.

Ďalšie spôsoby viazania dokumentov

 • hrebeňová väzba - skladá sa z plastového hrebeňa, priesvitnej prednej fólie a farebného zadného kartónu, formáty A5, A4, A3
 • násuvná lišta - skladá sa z plastovej lišty, priesvitnej prednej fólie a farebného zadného kartónu, formáty A5, A4, A3. Túto väzbu využívajú hlavne študenti FZKI SPU na výrobu portfólia vo formáte A4 alebo A3.
 • tepelná väzba - viazanie dokumentov za tepla, kedy sa vnútorný vytlačený blok vloží do obálky, ktorej predná strana je priesvitná a zadná z bieleho kartónu a následne sa vloží do stroja, ktorý pomocou tepla roztaví lepidlo a spojí Váš dokument dokopy. Takto zviazaný dokument dodá Vašej práci dokonalý vzhľad. Nie je však určený na časté čítanie a používanie, keďže pokope drží len na základe tenkej vrstvy lepidla.
 • tepelná šitá väzba (nerozoberateľná) - viazanie dokumentu ako pri klasickej tepelnej väzbe s rozdielom prešitia vnútorného bloku práce s obálkou, čím dosiahneme pevnú súdržnosť. Takto zviazaný dokument je určený na časté používanie bez rizika vypadávania listov.
 • lepená skriptová väzba - viazanie dokumentov hlavne pre bakalárske práce. Pri tomto spôsobe viazania sa zlepí a prešije vnútorný blok Vašej práce a vlepí do obálky z bieleho alebo farebného kartónu. Na výber máme rôzne farby (biela, žltá, oranžová, červená, zelená, modrá).

Doplnkové služby

Ponúkame možnosť výmeny listov v zviazaných dokumentoch, platí to samozrejme aj pri prácach viazaných do tvrdých dosiek. Vymieňame listy však len v prácach, ktoré boli viazané u nás, keďže používame vlastnú technológiu na viazanie. Ak potrebujete vymeniť viac listov ako 5, potom je potrebné prácu celú rozobrať a previazať. Výmena listov sa vykonáva podľa dohody do 3 hodín.

Kde nás nájdete:

Garmond Nitra, ul. Fraňa Mojtu 10, 949 01 Nitra do dvora medzi občerstvením HamiPapi (žltá budova) a starým kostolom

možnosť parkovania vo dvore - prosíme zavolať na telefónne čísla, keď budete stáť pred rampou, ktorú Vám následne otvoríme

Študenti, prosíme dať si pozor, aby ste si nepomýlili prevádzky, pretože vo vedľajšom dvore vedľa banky vznikla v roku 2015 firma, ktorá začala ponúkať podobné služby ako my od roku 1994 na tomto mieste. Prosím, hľadajte reflexné oranžové plagáty a názov našej firmy Garmond Nitra.

037 6503 542 - kníhviazačstvo a digitálna tlač

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Predĺžená Otváracia doba od 9.4. - 19.4.2018: Pondelok - Piatok: 8.00 - 18.30 hod.

Otváracia doba: Pondelok - Piatok: 8.00 - 17.00 hod.

Copyright © 2018 Tlačiareň Garmond Nitra - diplomovky, oznámenia, fotokalendáre, tlač, kníhviazačstvo. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.