Viazanie a vzorkovník obalov

Technológia viazania do tvrdej väzby - šitá práca

Práce viažeme klasickým a knihársky overeným spôsobom a to šitím. Táto osvedčená technika viazania dokumentov zaručuje súdržnosť vašej práce a práca sa v žiadnom prípade nerozpadne, ani z nej nevypadnú listy. Vytlačený dokument najskôr zlepíme, neskôr prešijeme originálnou knihárskou niťou a takto pripravený ucelený blok vlepíme pomocou čistého predsádkového listu do pripravených tvrdých dosiek, preto u nás nemusíte žiadať o biely list vpredu a vzadu, keďže ten je automaticky súčasťou výrobného procesu. Tvrdé dosky si vyrábame sami v našej kníhviazačskej dielni, preto Vašou zákazkou podporujete čisto slovenský proces výroby a zamestnanosti. Existujú aj nové spôsoby viazanie prác, kedy sa vytlačený blok Vašej práce spolu s tvrdými doskami vloží do kovovej lišty, následne sa táto lišta stlačí a zviazaný dokument je hotový. Túto techniku my nepoužívame, keďže hrozí riziko slabého stlačenia lišty a následne vypadávaním listov z Vašej zviazanej práce, ktorú vo svojom vnútri nič nedrží pokope - klasika je klasika.

Obaly tvrdej väzby

Tento rok sme pre Vás rozšírili popisovanie obalu okrem klasického razenia textu o druhú generáciu digitálnej technológie, ktorá podstatne kvalitnejšie potláča jednotlivé písmená, pričom zostávajú svetlostále a nevypadávajú.

Vyhradzujeme si však právo v tom najväčšom zhone na aktuálny stav farieb, zvyčajne si ale chýbajúce dosky stíhame priebežne dorábať. Na obal práce sa dá použiť aj iný druh materiálu ako je štandard a aj Vaša personalizovaná grafika, teda tvrdý obal bude potiahnutý Vašou grafikou, pri tejto možnosti však treba individuálnu konzultáciu. Takéto práce sú veľmi pekné a študenti ju využívajú skôr na kus práce, ktorý neodovzdávajú univerzite, ale im ostáva domov na pamiatku sebe alebo rodine či známym.

obaly pre Classic a Digi

 • 01_cierna01_cierna
 • 02_bledomodra02_bledomodra
 • 03_tmavomodra03_tmavomodra
 • 04_bledozelena04_bledozelena
 • 05_tmavozelena05_tmavozelena
 • 06_cervena06_cervena
 • 07_bordova07_bordova
 • 08_bledohneda08_bledohneda
 • 09_tmavohneda09_tmavohneda
 • 10_bezova10_bezova
 • 11_sivomodra11_sivomodra
 • 12_biela12_biela
 • 13_cierna_matna13_cierna_matna
 • 15_zelena_matna15_zelena_matna
 • 17_bezova_matna17_bezova_matna

 

Formáty diplomových prác

Formáty tvrdých obalov sú na zákazku, takže vieme vyhotoviť akýkoľvek rozmer, štandardne sa používa formát A4, máme k dispozícii aj formáty A4 na šírku, formát A3 na šírku, ale aj iné atypické rozmery ako sú štvorcové práce a iné. Samozrejmosťou sú obaly na CD v práci alebo iné záložky na mapy a prílohy.

Ďalšie spôsoby viazania dokumentov

 • hrebeňová väzba - skladá sa z plastového hrebeňa, priesvitnej prednej fólie a farebného zadného kartónu, formáty A5, A4, A3
 • násuvná lišta - skladá sa z plastovej lišty, priesvitnej prednej fólie a farebného zadného kartónu, formáty A5, A4, A3. Túto väzbu využívajú hlavne študenti FZKI SPU na výrobu portfólia vo formáte A4 alebo A3.
 • tepelná väzba - viazanie dokumentov za tepla, kedy sa vnútorný vytlačený blok vloží do obálky, ktorej predná strana je priesvitná a zadná z bieleho kartónu a následne sa vloží do stroja, ktorý pomocou tepla roztaví lepidlo a spojí Váš dokument dokopy. Takto zviazaný dokument dodá Vašej práci dokonalý vzhľad. Nie je však určený na časté čítanie a používanie, keďže pokope drží len na základe tenkej vrstvy lepidla.
 • tepelná šitá väzba (nerozoberateľná) - viazanie dokumentu ako pri klasickej tepelnej väzbe s rozdielom prešitia vnútorného bloku práce s obálkou, čím dosiahneme pevnú súdržnosť. Takto zviazaný dokument je určený na časté používanie bez rizika vypadávania listov.
 • lepená skriptová väzba - viazanie dokumentov hlavne pre bakalárske práce. Pri tomto spôsobe viazania sa zlepí a prešije vnútorný blok Vašej práce a vlepí do obálky z bieleho alebo farebného kartónu. Na výber máme rôzne farby (biela, žltá, oranžová, červená, zelená, modrá).

Doplnkové služby

Ponúkame možnosť výmeny listov v zviazaných dokumentoch, platí to samozrejme aj pri prácach viazaných do tvrdých dosiek. Vymieňame listy však len v prácach, ktoré boli viazané u nás, keďže používame vlastnú technológiu na viazanie. Ak potrebujete vymeniť viac listov ako 5, potom je potrebné prácu celú rozobrať a previazať. Výmena listov sa vykonáva podľa dohody do 3 hodín.

Kde nás nájdete:

Garmond Nitra, ul. Fraňa Mojtu 10, 949 01 Nitra do dvora medzi občerstvením HamiPapi (žltá budova) a starým kostolom

možnosť parkovania vo dvore - prosíme zavolať na telefónne čísla, keď budete stáť pred rampou, ktorú Vám následne otvoríme

037 6503 542 - kníhviazačstvo a digitálna tlač

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Zimná Otváracia doba od 1.11. - 31.1.2019:

Pondelok - Štvrtok: 8:00 - 17:00 hod.

Piatok: 8:00 - 15:00 hod.

Sobota - Nedeľa: zatvorené

Dovolenka od štvrtku 20.12. Otvorené od pondelku 7.1.2019.

 

 

Copyright © 2019 Tlačiareň Garmond Nitra - diplomovky, oznámenia, fotokalendáre, tlač, kníhviazačstvo. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.