Najčastejšie otázky

Ako mám priniesť diplomovku na tlačenie, aby nevznikol žiadny problém?

Ideálny formát je súbor PDF, ktorý ste vyrobili vytlačením cez tlačiareň PDF alebo uložením vo WORDe. Súbor môžte priniesť osobne na USB kľúči, CD, pamäťovej karte, poslať e-mailom alebo cez náš objednávkový formulár.

Krátky návod ako vytvoriť PDF:

Súbor PDF vytvoríme:

  • vytlačením. Postup je veľmi jednoduchý, stiahnite si z internetu free PDF CREATOR, nainštalujte podľa pokynov do počítača, otvorte si WORD a PDF vytvoríte, ako keby ste išli svoj dokument tlačiť - medzi tlačiarňami si nájdite PDF creator, potvrďte a dajte tlačiť. Po chvíli sa Vám vytvorí PDF súbor, ktorý si poctivo skontrolujte.
  • uložením. Túto možnosť ponúka Word od verzie 2007 a vyššie.

Ak došlo k posunom medzi WORDom a PDF, treba sa vrátiť naspäť do WORDu, upraviť problémovú časť a znovu vytvoriť PDF. Takto korektne vytvorený súbor PDF prinesiete k nám a o ostatné sa postaráme.

Ako si mám vypočítať konečnú cenu za kus práce?

Konečná cena za jeden kus práce sa počíta:

1. podľa času, za ktorý ju požadujete mať vyrobenú - do 4 dní, do 3 dní, do 24 hodín, do 6 hodín, do 1 hodiny, objednávky vopred

2. zlatenie tvrdých dosiek práce (razenie textu, popis obalu) - v základnej cene je päť riadkov (univerzita, fakulta, evidenčné číslo, typ práce, rok s menom). Každý riadok navyše (poväčšine názov práce) je práca naviac a spoplatňujeme ju 1 € za riadok.

3. tlačenie práce a ďalšie doplnkové služby (vypaľovanie a popisovanie CD, poprípade vytvorenie PDF súboru a iné.)

Čo znamená Vyhotovenie do 4 dní?

Do štyroch dní znamená, že keď prinesiete prácu v pondelok, vo štvrtok ju máte hotovú a pripravenú na prevzatie. O presnej hodine, kedy bude práca pripravená na prevzatie, sa vždy dohodneme pri potvrdzovaní objednávky.

Čo znamená Vyhotovenie do 3 dní?

Do troch dní znamená, že keď prinesiete prácu v pondelok, v stredu ju máte hotovú a pripravenú na prevzatie. O presnej hodine, kedy bude práca pripravená na prevzatie, sa vždy dohodneme pri potvrdzovaní objednávky.

Čo znamená Vyhotovenie do 3 hodín s objednávkou 2 dni vopred?

Ak viete, že budete potrebovať zviazať prácu narýchlo, objednáte sa vopred najmenej 2 dni, môžte pre istotu aj viac dní predtým. Objednávka vopred znamená, že prídete buď osobne alebo pošlete elektronicky prvú stranu, ktorá sa bude raziť na tvrdé dosky, pretože najzdĺhavejšou časťou viazania diplomovky je práve výroba obalu. Spíšeme a potvrdíme Vám objednávku, kedy si záväzne dohodneme farbu tvrdých dosiek, farbu razenia textu na obale tvrdých dosiek (zlatá, strieborná), počet kusov prác, ktoré budete potrebovať zviazať a približný počet strán, ktorý práca bude mať a môžte v pokoji pracovať na obsahu Vašej práce.

Ak prinesiete vytlačenú prácu, prípadne ju budeme aj tlačiť, zviazanú Vám ju odovzdáme do 3 hodín (neznamená o 3 hodiny, je to podľa dohody s Vami, môže byť aj o hodinu) od vytlačenia za cenu 10 € / ks (v cene je opäť štandardne päť riadkov, za každý ďalší navyše 1 € / riadok).

Výhodou objednávky vopred je zaručené prijatie Vašej práce na viazanie v deň najväčšej špičky. Napriektomu, že patríme medzi najväčších výrobcov, všetky práce sa zviazať nedajú, preto uprednostňujeme objednaných, a to aj pri tlačení prác.

Razenie riadkov textu univerzity a fakulty na obale práce

Ak potrebujete na tvrdom obale práce vyraziť (zlatou alebo striebornou) text univerzity a tá je na dva riadky, toto účtujeme ako jeden riadok. To isté platí aj o fakulte. Takže vždy univerzita a fakulta sú účtované ako dva riadky razenia textu na obale, napriektomu že sú vo viacerých riadkoch.

Je možné potlačiť text aj na chrbáte záverečnej práce ?

Áno, samozrejme. Pri objednávke potlače chrbátu záverečnej práce si, prosíme, dajte pozor na text, z ktorej strany bude čitateľný. Jednotlivé univerzity to majú veľmi rôzne a sú dve možnosti, buď sa bude čítať text zospodu hore (spodná časť riadku bude smerom k prednej časti obalu) alebo zhora dole (spodná časť riadku bude smerom k zadnej časti obalu). Cena za potlač chrbátu sú 3€.

Aký je rozdiel medzi potlačou obalu Classic a Digi ?

Rozdiel medzi Classic a Digi je v technologii potlace obalu, Classic je tradicny sposob razenia textu na obal, pismo je vyrazene (vtlacene) do obalu, Digi je pocitacom riadena potlac a pismo nie je vtlacene, ale je na povrchu, takze opticky rozdiel. Kedze sa vsak jedna o pocitacom ovladanu potlac, v urcitych pripadoch, ako je viacriadkovy nazov prace, je tato potlac lacnejsia ako Classic.

Ako mám objednať viazanie cez e-mail?

Pošlete e-mailom Vašu objednávku, ktorú Vám v priebehu krátkeho času potvrdíme. V objednávke musí byť uvedené:

  • počet kusov prác
  • farba obalu tvrdých dosiek
  • farba razenia na obale tvrdých dosiek (zlatá, strieborná)
  • poslať prvú stranu (obal), ktorá sa bude raziť na tvrdých doskách
  • v prípade tlače poslať prácu v PDF
  • požadovaný čas vyhotovenia prác
  • telefonický kontakt na seba

Ako mám objednať viazanie cez objednávkový formulár?

Je to veľmi jednoduché, stačí si kliknúť na formulár Objednávka tlače a viazania a postupovať podľa pokynov. Ak budete potrebovať nejakú špeciálnu požiadavku, ktorá nie je plne obsiahnutá v on-line objednávke, dopíšte ju prosím do časti formulára Doplňujúce informácie.

On-line objednávka slúži zatiaľ len na dokumenty formátu A4. Ak potrebujete prácu vo formáte A3, môžte tiež využiť tento formulár, ale do poznámky dopíšte, že sa jedná o formát A3. Vašu objednávku a cenu Vám potvrdíme e-mailom alebo telefonicky.

Kde nás nájdete:

Garmond Nitra, ul. Fraňa Mojtu 10, 949 01 Nitra do dvora medzi občerstvením HamiPapi (žltá budova) a starým kostolom

možnosť parkovania vo dvore - prosíme zavolať na telefónne čísla, keď budete stáť pred rampou, ktorú Vám následne otvoríme

037 6503 542 - kníhviazačstvo a digitálna tlač

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Zimná Otváracia doba od 1.11. - 31.1.2019:

Pondelok - Štvrtok: 8:00 - 17:00 hod.

Piatok: 8:00 - 15:00 hod.

Sobota - Nedeľa: zatvorené

Dovolenka od štvrtku 20.12. Otvorené od pondelku 7.1.2019.

 

 

Copyright © 2019 Tlačiareň Garmond Nitra - diplomovky, oznámenia, fotokalendáre, tlač, kníhviazačstvo. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.