Letáky a plagáty

Tlačená reklama v schránkach domácností alebo na pultoch v obchodných strediskách je najrozšírenejším a najúspešnejším druhom reklamy, akým dáte o sebe vedieť. Ponúkame Vám kompletné dodanie od grafického návrhu, tlače až po dopravu priamo k Vám. Letáky môžu mať rôzne formáty či spôsoby skladania. S najoptimálnejším riešením pre Vás, Vám radi poradíme a pomôžeme.

Typy papiera

 • štandardný papier na tlač letákov a plagátov je v gramáži 135g/m2. Je to lesklý, pevný papier, s vynikajúcou povrchovou úpravou na vyniknutie farieb a detailov grafiky 
 • ak chcete čo najviac ušetriť, použite klasický papier v gramáži 80g/m2, ktorý spĺňa základné požiadavky na kvalitu tlače
 • ak majú Vaše letáky nadobudnúť výnimočnú hodnotu, použite papier 200g/m2 a viac. Letáky z takto kvalitného papiera určite oslovia Vášho potenciálneho zákazníka. Využitie hlavne v lekárňach alebo čakárňach, alebo pre klientov, ktorí vedia oceniť hodnotu informácie, ktorú im chcete ponúknuť.

Farebnosť

Letáky a plagáty môžu byť tlačené

 • farebne z jednej strany (v polygrafii označujeme 4+0)
 • farebne obojstranne (v polygrafii označujeme 4+4)
 • čiernobielo z jednej strany (v polygrafii označujeme 1+0)
 • čiernobielo obojstranne (v polygrafii označujeme 1+1)
 • kombináciou farebnej tlači z jednej strany a čiernobielej tlači na druhej strane (v polygrafii označujeme 4+1)

Formáty letákov

 • štandardné rozmery letákov sú formáty A6 (105x148mm), A5 (148x210mm), A4 (210x297mm), DL (100x210mm)
 • letáky, najmä formát A4, sa poväčšine skladá dvomi lomami na poskladaný formát DL (210x100mm)

Formáty plagátov

 • štandardné rozmery plagátov sú formáty A3 (297x420mm), SRA3 (320x450mm), A2 (420x594mm), SRA2 (450x640mm), B2 (485x685mm)

Čas výroby

 • čas dodania letákov a plagátov je vždy podľa dohody s Vami, záleží na počte kusov, zvolenej technológii tlače a na podkladoch určených na tlač (súbor PDF je najideálnejší). Od dodania do 24 hodín až po maximálne 5 pracovných dní.

Cenník

 • cenovú ponuku Vám vyhotovíme na základe Vašich individuálnych požiadaviek, keďže záväzný univerzálny cenník nie je možné vytvoriť kvôli rôznym možnostiam farebnosti, formátu, knihárskeho spracovania a grafickej práce na letákoch

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.

Sadzba DPH

 • pozor na sadzbu DPH 10%. Zákazník nás musí upozorniť, že leták je určený na verejnoprospešný účel a nie komerčné účely. Ak účelom letáku je informácia o školstve, zdravotníctve, politike, voľnom čase alebo iným verejnoprospešným účelom a leták len oznamuje, ale nepropaguje konkrétny produkt, podľa zákona 593/2007 Z.z. s číselným kódom Spoločného colného sadzobníka 4901, ktorým sa mení a dopĺňa zákon š.222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty s účinnosťou od 1.1.2008, musíme na takéto letáky použiť 10% DPH.
 • ak sa jedná o klasický leták za účelom propagácie Vás alebo Vášho produktu, použijeme klasickú sadzbu DPH 20%.

Kde nás nájdete:

Garmond Nitra, ul. Fraňa Mojtu 10, 949 01 Nitra do dvora medzi občerstvením HamiPapi (žltá budova) a starým kostolom

možnosť parkovania vo dvore - prosíme zavolať na telefónne čísla, keď budete stáť pred rampou, ktorú Vám následne otvoríme

037 6503 542 - kníhviazačstvo a digitálna tlač

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Opatrenia ohľadom nákazy COVID-19 tu:

Copyright © 2020 Tlačiareň Garmond Nitra - diplomovky, oznámenia, fotokalendáre, tlač, kníhviazačstvo. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.